Saturday, September 24, 2011

Apple TV – סקירה וביקורת

נפתח את הסקירה בווידוי – אני לא חסיד של סטרימרים. למען האמת, תמיד חשבתי שמדובר במוצרים די נחותים. הרי יש לנו מחשבים מהירים, שימושיים, חזקים ופתוחים שמנגנים כל פורמט וידאו שנוכל לבקש. למה להגביל אותם במכשירים פשוטים וחלשים שיודעים לנגן רק חלק מהפורמטים, לא פתוחים ודי מקובעים שסה"כ עדיין דורשים שהמחשב המקורי יהיה דולק ומוכן לפעולה? הסיבה היא, כמובן, מחיר.

עם זאת, במחיר של סטרימר טוב, אפילו טוב מאוד, באזור ה-1500 שקלים – אפשר לרכוש מחשב מדיה, כזה פשוט וקטן עם מעבד של נטבוק ומעבד גראפי יעודי שיודע לשדר HD, להניח אותו מתחת לטלוויזיה ולהתקין עליו את תוכנת המדיה האהובה עליכם. אלה מגיעים לרוב עם מקלדת ועכבר אלחוטיים, ובתוספת של 8 דולר מסין, תוכלו להזמין לעצמכם שלט מדיה וסטיק אינפרא שיהפכו את המחשב הזעיר להרבה יותר שימושי. ואכן, מתחת לטלוויזיה שלי יושב מחשב מדיה מסדרת Acer Aspire Revo שמריץ חלונות 7 ויותר מעושה את העבודה בכל הנוגע ללאחסן ולנגן סרטים וסדרות.

ה-Apple TV הוא הסטרימר של אפל והוא יציע לכם קצת פחות ממה שכל סטרימר בשוק יציע לכם, כי כמו כל דבר של אפל, הוא סגור מדי. מצד שני, תג המחיר שלו – 100 דולר, הופך אותו לדי אטרקטיבי, שכן ב-400 שקלים אחרי מס תוכלו לקנות מכשיר מאוד קטן ופשוט, שיהפוך את הטלוויזיה שלכם לתחנת מדיה משומנת, זאת בהנחה שאתם כבר "עבדים" של סביבת העבודה הלבנה של אפל. אז האם יש בשורה בקופסה הזולה מבית אפל? והאם היא יכולה לתת פייט למחשב מדיה של ממש? אחרי נסיעת מבחן של חודש, התשובות בהמשך.


מה זה?
האפל TV הוא מיני סטרימר לכל דבר. הוא מתחבר לרשת הביתית שלכם דרך WiFi או באמצעות כבל רשת רגיל לראוטר, ויודע לנגן סרטים, סדרות, תמונות ומוזיקה ממחשביכם השונים בלי הרבה מאמץ. בנוסף, הוא מכיל אוסף מצומצם של אפליקציות למאגרי וידאו שונים, ומאפשר לכם לצרוך תוכן באופן חוקי ממגוון שירותים מקוונים.

כמו כל דבר של אפל, הוא יעבוד בצורה האופטימלית מול מוצרים של אפל. בראש ובראשונה נגן האייטונז הידוע לשמצה. הוא אמנם יעשה סטרימינג איכותי מהאייפון 4 או האייפד שלכם – אך במחשב האישי, יהיה צורך באותה אייטונז כדי להזרים אליו תכנים. נכון, גם בלי שום מוצר אפלי תוכלו להתחבר ולראות סרטי וידאו ביוטיוב – אבל, ואת זה כולנו יודעים, לא בשביל יוטיוב קונים סטרימר. האפל TV, בין השאר, נותן לכם גישה לחנות התוכן של אפל – ותוכלו להשכיר או לקנות בו סרטים או סדרות באופן עצמאי, בלי כל צורך במחשב – תודות לשירותי הענן וה-iTunes Store.המכשיר קטנטן, עוביו כשל שני אייפונים זה על זה, וגודלו קטן מזה של כף יד ממוצעת. הוא מכיל בתוכו שנאי חשמל בינלאומי ולכן מגיע רק עם כבל. אם רכשתם אותו בארה"ב, תאלצו לחבר מתאם שקע כדי לחבר אותו לשקע בארץ. בגב המכשיר תמצאו שלושה שקעים: אחד לכבל החשמל, אחד לכבל HDMI שאינו כלול, ואחד לחיבור רשת אופציונאלי, אם אינכם רוצים או יכולים לחבר אותו באופן אלחוטי. חיבורים אופציונאליים נוספים הם שקע Micro-USB - שוב, ללא כבל מצורף (לשחזור או שדרוג גרסה ממחשב אישי בעת הצורך) ויציאת אודיו אופטית. בנוסף, בקופסא תמצאו את שלט האלומיניום של אפל, שלט זעיר שלמרבה האירוניה נמכר באתר של אפל בעבור 20 דולר – חמישית ממחיר החבילה כולה (זה קצת מיצג כמה רווח עושים עלינו ג'ובס וקוק).
השלט דק וקטן מאוד, ועליו ג'ויסטיק בחמישה כיוונים (ארבעה + כפתור אישור) ועוד שני כפתורים: אחד לתפריט ואחר לנגינה או הקפאה. לרוב, כפתור התפריט מחזיר וכפתור הנגינה די לא שימושי, כי כפתור האישור די עושה את העבודה.


התקנה ראשונה
לאחר חיבור לחשמל ולטלוויזיה – המערכת עולה מיד עם אותו לוגו תפוח כמו זה של האייפון. למרות ההבדל בממשקים, מדובר באותה מערכת הפעלה כמו זו שרצה על האייפון והאייפד – מערכת iOS מגרסה 4.3. זה אומר שאולי, יום אחד, תוכלו להריץ את אפליקציות האייפון שלכם בטלוויזיה – אם כי ככל הנראה – כל עוד אין ממשק טאצ' נוח ויעיל בטלוויזיה, היום הזה די רחוק. התשתית בכל אופן – שם. העובדה שמדובר ב-iOS היא לא פחות מהמפכנית – אך מלבד ההכרזה הזו – כנראה שלא תבחינו כמעט באף דרך (פרט, כפי שאמרנו, ללוגו בהפעלה) שמדובר במערכת הפעלה של ממש, ולא בממשק יעודי ומצומצם כמו של סטרימר מהוגן.

לאחר שהתפוח נעלם, יופיעו התפריטים. הארגון די פשוט: ישנן כותרות תפריטים ממש כמו בכל תפריט במחשב האישי – ביניהם עוברים בלחיצה על ימינה ושמאלה – ובין האפשרויות בתפריט הנבחר עוברים בלחיצה על למטה ולמעלה. בחירה נעשית באמצעות הכפתור האמצעי. לפני שהתחברתם לחנות אייטונז אמריקאית – לא תוכלו לרכוש או לשכור תוכן. האפשרויות שלכם יהיו די מצומצמות: תחת תפריט "אינטרנט" תוכלו לבחור ולתחבר ליוטיוב, נטפליקס (בהנחה שיש ברשותכם חשבון אמריקאי לנטפליקס וראוטר שמזייף כתובת IP ארה"בית), ועוד כמה אפשרויות לא מעניינות מאוד. תוכלו גם להכניס את פרטי השיתוף הביתי שלכם – זה שמקורו באייטונז, ומשם להגיע לספריות הוידאו והמוזיקה באייטונז שבמחשבים שפועלים כרגע בזו הרשת ומחוברים על אותו חשבון – וכך למעשה לעשות סטרימינג פעיל ומאוד פשוט של מוזיקה, סרטים וסדרות. בספרייה תוכלו לדפדף היישר מהאפל-TV או מהמחשב, כאשר אתם משתמשים בחץ הקטן בצד-התחתון-שמאלי באייטונז כדי לעשות סטרימינג אל הטלוויזיה.

אם יש לכם גם חשבון לחנות האמריקאית, תוכלו לבצע לוגין ולקבל גישה לחנות עצומה של תוכן במחיר יחסית סביר – כפי שמתואר בסקירת החנות.

אז אחרי התקנה בסיסית, אתם מוכנים להתחיל להעביד את הקופסה הקטנה. אך מה אפשר לעשות איתה, וכיצד? ובכן, מנקודת מבט צרכנית, האפל TV דומה הרבה יותר לאייפד או לאייפון מלכל מכשיר אחר. הוא לא עושה הכל והוא בטח שלא מחשב של ממש – אבל את מה שהוא עושה, הוא עושה היטב. אז בשימוש יומיומי, מה עושה האפל TV ועד כמה טוב הוא בעבודתו?

כסטרימר בודד
לסרטים וסדרות - בהפעלה פשוטה, האפל TV הוא סטרימר די מועפן ומוגבל. הוא יעשה סטרימינג איכותי, פשוט וקל – אך הסרטים שלכם יאלצו להיות כולם בפורמט מזוהה ע"י אייטונז המקוללת – והרי כאן יש בעיה של ממש. הרי אם במוזיקה אפל נכנעת ומאפשרת הזנה של קבצי MP3 סטנדרטיים, בוידאו ישנם כמה סטדנרטים ולעתים אייטונז לא תזהה את ה-XVID או את ה-MKV שתנסו לגרור לתוכה. הרי שאז במקרה הטוב תוכלו לשחק עם הגדרות ולהכניס את הקובץ לאייטונז, ובמקרה הרע תאלצו לקודד אותו מחדש – תהליך שנשמע הגיוני לעשות כאשר אנו רוצים לכווץ את הקובץ לאייפד או אייפון, אך לא סתם כך כשאנחנו רוצים לנגן אותו בסלון. במובן הזה – וזה מינוס עצום – האפל TV נופל ביחס לכל סטרימר פשוט. הוא אמנם עולה חצי מסטרימר נחמד, אך הוא מאוד לא שימושי לתוכן חופשי – ולכן הוא סטרימר ביתי די דפוק.

אם המכונה הקטנה מריצה iOS, היה מאוד נחמד לו אפל הייתה משחררת קודקים לפלטפורמה ולאייטונז, ומאפשרת לנו לראות את הסרטים שלנו בלי המרות וכאבי ראש.

גם תרגומים הם בעיה. אמנם יש תמיכה בתרגומים באייטונז, אך היא אינה פשוטה כמו בתוכנות אחרות מבוססות קודקים. לעתים יש כתוביות הניתנות לבחירה בסרט עצמו כמו ב-DVD, אך בתכנים שתביאו באופן עצמאי – אין הרבה. תאלצו להשתמש בתוכנה דוגמת iSubtitle (עולה 20 דולר, של מפתח צד שלישי) כדי לצמד בין סרטים לכתוביות. מועפן? מאוד.

למוזיקה – במידה והמוזיקה שלכם מסודרת היטב באייטונז כפי שהיא מסודרת אצל עבדיכם הנאמן – כן, יהיה ממש כיף לדפדף ולשמוע את האלבומים שלכם בסלון ובמערכת הקולנוע הביתי. שימו לב – ההקלדה באמצעות השלט המובנה די מרגיזה ולכן יהיה מעצבן לחפש שירים, אך כפי שתראו בהמשך – יש פתרון אלגנטי מאוד לבעיות הזנת המידע. כאן מדובר בפתרון ממש לא רע, אם לא יותר מזה – מנצח, כי הסידור וממשק המשתמש בהחלט עושים את הדפדוף והבחירה נוחים וכיפים.

לשירותי אינטרנט – שוב, עד כדי חיפוש מסורבל והזנת נתונים באמצעות השלט המצורף, אפל עשתה עבודה טובה עם החיבור ליוטיוב (אני מודה, את החיבור לנטפליקס לא בדקתי). אבל היה נחמד, שוב, לו הייתה אפשרות להתקין אפליקציות לשירותים נוספים. ישראלים רבים היו שמחים לראות שם את פליקס (אני לא אחד מהישראלים האלה) ואמריקאים היו שמחים לראות שם את הולו, כפי שהבריטים היו רוצים את ה-BBC. כפי שהאייפד הפך למדיה לצריכת תוכן מטקסט ועד לוידאו, גם ה-ATV יכול להפוך לאחד, לו אפל רק תפתח את הפלטפורמה הפתוחה כבר להתקנת אפליקציות.

אז כסטרימר, בשורה התחתונה – לא משהו. הסגירות של אפל בהחלט פועלת כאן נגדה, וכפי שבאייפון הראשון לא הייתה חנות אפליקציות נקווה שמישהו שם יפקח את העיניים ויראה שיש להם מכרה זהב ביד. חברות כבלים ומפיצות תוכן יהיו מאושרות לכתוב אפליקציות לטלוויזיה שלכם, והיכולת לקחת את הכל שלב אחד קדימה ממש כאן – אם רק ירימו את הכפפה. בינתיים, נוכל להתנחם רק בזה שאפשר להחליף את התוכנה הסגורה של אפל ב-Linux MCE או BMC, נגני מדיה פתוחים מבוססי לינוקס, ואולי לקבל תמורה לאגרה. לא ניסיתי את זה.

ציון: 3/10, רק בגלל הממשק, המוזיקה, והיוטיוב. האפל TV, כפי שתראו בהמשך, מככב בתחומים אחרים – לא בסטרימינג של תוכן פתוח. לצערנו, תוכן פתוח הוא רוב מה שאנחנו רוצים, במיוחד בישראל.

סטרימר מהמחשב
באפל TV ניתן לשלוט גם מרחוק – מהאייטונז על המחשב האישי שלכם – מק או מחשב חלונות. כאשר המחשב והסטרימר מחוברים שניהם על אותה רשת ביתית, אייקון קטן בצורת מלבן בבסיסו משולש זעיר יופיע בצד שמאל, בתחתית המסך. לחיצה על האייקון תאפשר להזרים את התוכן למחשב או לסטרימר, ואפילו לשניהם.

זו אופציה מגניבה ודי שימושית, היות והיא מובנית ולא דורשת התקנה של אף כלי נוסף לאייטונז, ומאפשרת:
1. להמשיך לשמוע את המוזיקה ששמעתם בחדר שלכם בסלון ולהיפך.
2. לנגן מוזיקה בכל החדרים בבית.
3. להתחיל לנגן סרט מהמחשב האישי, להזרים אותו לטלוויזיה, ומשם לשלוט בו באופן עצמאי.

גם כאן, לו הייתה תומכת אפל בפורמטים שונים שאינם MP4 , הרווח היה יכול להיות עצום, וחבל. עם זאת, עדיין מדובר באפשרות די נוחה ביחס למחשב מדיה יעודי – בו הקשר היחיד בין המחשבים הוא אחסון משותף ברשת.

ציון: 8\10, והוא יורד רק בגלל הסגירות.

סטרימר מהאייפד והאייפון
מכשירים ניידים, בראשם סמארטפונים, סגורים לפורמטים שונים של מדיה מהגדרתם. כן, נכון, גם מכשירי אנדרואיד לא תומכים ברוב הפורמטים. ומדוע? הסיבה פשוטה ומאוד הגיונית – סוללה. כאשר מכשיר, כל מכשיר, מפענח קטע וידאו – הוא עושה שימוש במעבד. ככל שהסרט מכווץ טוב יותר או תופס נפח רחב יותר, כך יהיה הפענוח כבד יותר, והמעבד יעבוד קשה יותר. במחשבים אישיים, זה עלול לגרום למחשב להתחמם ולהפעיל את המאוורר. גם בלפטופ – שם גם הסוללה תרד במהירות יחסית.
במכשירים עם סוללה רגישה וקצרה גם כך דוגמת סמארטפונים – קיים מעבד גראפי שיודע לפענח קטעי וידאו בצורה מהירה ויחסית בצריכת חשמל סולידית – אך הוא מותאם לפענוח פורמטים מסוימים ולא אחרים. כך, למשל, לא כל סרט שתגררו לכרטיס הזיכרון באנדרואיד שלכם יתנגן. תוכלו להוריד תוכנות שינגנו את הקבצים, אך המחיר יורגש ויורגש היטב בחיי סוללה קצרים משמעותית. הסיפור חוזר על עצמו בכל מכשירי ה-iOS של אפל – האייפון, האייפד, והאייפוד-טאצ'.

המגבלה האמיתית הזו, הופכת את התהליך של קידוד והמרה מחדש של סרט למכשיר נייד להרבה יותר מובנת, והרבה פחות מרגיזה. מדובר על מגבלת מחשוב, ולא על חסימה אידאולוגית. להיפך, גם באנדרואיד וגם ב-iOS תוכלו להתקין תוכנות צד שלישי שינגנו כל פורמט סטנדרטי.

בניגוד לדעה הרווחת ובניגוד לרוב האפליקציות המובנות באנדרואיד – האייפון שלכם, כמו האייפד והאייפוד טאצ', תומכים כולם בהצגת תרגום בגוף הסרט. כן, גם בעברית. אך שוב, כמו באייטונז, יש צורך לצמד את התרגום לסרט באמצעות תוכנת צד שלישי. נבהיר: לא מדובר בקידוד מחדש של הסרט עם תרגום מובנה, ממש לא. מדובר בחיבור בין התרגום לבין הסרט – תהליך מידי ופשוט, והתרגום נתיק לחלוטין וניתן להחלפה או הסרה מהוידאו בעת הצפייה. כך למשל, אני מצמיד תרגום עברי ואנגלי לכל סרט שאני מעביר לאייפון ולאייפד – ויכול לבחור לצפות בו אם מי מהתרגומים או ללא תרגום בכלל – היישר על המכשיר הנייד. זה בהחלט מוצלח. התוכנה בה אני משתמש כדי לצמד את התרגום לסרט היא iSubtitle. תוכנה עם המון אפשרויות, אשר נמכרת עבור 20 דולר בחנות האפליקציות למק. אני מניח שיש אלטרנטיבות חינמיות ו/או זולות יותר.

בתוכנות הנגינה השונות, ממש כפי שיקרה אם תחברו אוזניות BT למכשיר, תזכו לראות ליד מקשי הנגינה ומעבר לקטע הבא/הקודם, כפתור מלבני עם אותו בסיס משולש כמו באייטונז. לחיצה תציג את ההתקנים המחוברים ותאפשר הזרמה של המדיה למי מהם. כלומר, אם חיברתם מערכת שמע ב-BT לאייפד, ובנוסף אתם ברשת ביתית שיש בה אפל TV, נגן המוזיקה יציג שלושה התקנים ברשימה: האייפד עצמו, מערכת השמע, והאפל TV. תוכלו לבחור באיזה מבין שלושת המכשירים תושמע המוזיקה. בנגן הוידאו תראו את שלושת ההתקנים, אך אם תבחרו במערכת השמע – הוידאו יתנגן במכשיר והסאונד ישמע במערכת.

היכולת להזרים וידאו ואודיו מהנגן אל הטלוויזיה בהחלט לא פחות ממהפכנית – והיא משהו ששמענו חברות מדברות עליו כבר שנים מבלי להציע פתרון של ממש. חזרתם הביתה ואתם לא רוצים לכבות את הנגן? זוג לחיצות, והמוזיקה מתנגנת בטלוויזיה. יוצאים מהבית? לחיצה ועוד לחיצה, ואתם לוקחים את המסך אתכם לכל מקום.

ציון: 10\10, כי הגיע הזמן שמישהו יממש את זה כראוי.

סטרימר מהענן וחנות התוכן
אז לכאן פיללה אפל. לא, הכוונה של המהנדסים לא הייתה שתעלו לאייטונז את אוסף הסרטים הפיראטי שלכם. אפל קיוותה שתשתמשו בסטרימר שלה כדי להזרים תוכן שנרכש דרכה, או שתצרכו תוכן מהסטרימר באופן ישיר. החנות היא חנות המדיה של אפל – האייטונז סטור שנסקרה כאן בעבר. המבחר? די רחב. המחיר? אפילו כמעט הוגן.

קישור להדרכה ליצירת חשבון אייטונז אמריקאי (אשר נדרש כדי לעשות שימוש בחנות) והסבר על התמחור והמבחר בחנות תמצאו בסקירת החנות.
מתוך ממשק האפל TV תוכלו לשכור סדרות וסרטים באופן ישיר, במחיר המתחיל ב-3.5 שקלים (לסדרות באיכות רגילה) ועד ל-14 שקלים (לסרטים באיכות HD). זול ממחירי בלוק-באסטר, אך לחלוטין לא זול. בזכות שירותי הענן תוכלו גם לקנות סדרות, שינוגנו מהענן – שהרי לאפל TV אין זיכרון קבוע, אלא רק זיכרון שמשמש כחוצץ זמני (באפר) לקטעי וידאו.

כפי שנכתב בסקירת החנות – היא בהחלט לא מושלמת. צריכת תוכן מתוכה באופן שותף עלולה להוות בעיה. הן בגלל מהירויות הסטרימינג האיטיות (עד כדי הורדה במקום סטרימינג), הן בגלל המחסור בתרגום והן בגלל בעיות זמינות של תכנים כאלה ואחרים (כך למשל, שני סרטי שר-הטבעות, הראשון והשלישי זמינים לרכישה או השכרה. השני לא מופיע בחנות. הגרסאות המורחבות של הסרטים זמינות רק לרכישה ובאיכות רגילה – לא HD). האם זה שווה את זה? כנראה שכן – כי בכל זאת המבחר די רחב והמחיר הגיוני, אם אין לכם אלרגיה לתשלום על תוכן ולצפייה באנגלית ללא כתוביות.

ציון: 6\10, כי לצרכן הישראלי הממוצע זה די חסר משמעות.

הקלדה ושלטים
כפי שנכתב לעיל – הקלדה באמצעות השלט הדקיק יכולה להיות חוויה די טראומטית. האותיות מופיעות לפי הסדר בטבלה על חצי המסך השמאלי, בעוד בחצי הימני ניתן לראות את תוצאות החיפוש. לא כיף להקליד ככה, לא נוח להקליד ככה, ומעל הכל – לוקח המון זמן להקליד ככה. מה הפתרון? ובכן, מכשירי ה-iOS שלכם יכולים להריץ כולם אפליקציה חינמית מבית אפל העונה על השם Remote. האפליקציה מאפשרת שליטה מרחוק באמצעות הרשת האלחוטית בנגני אייטונז פועלים, וכן, גם באפל TV. היא מכילה ממשק דומה לזה של הנגנים השונים להאזנה למוזיקה ומאפשרת לבחור אלבום, אמן, או טראק בקלות רבה.

תוכלו גם להשתמש בממשק הטאצ' כדי לעבור בין התפריטים ולאשר כאילו היה מדובר בשלט המקורי – ואפילו מקשי ה-Play וה-Menu יופיעו מתחת למשטח המגע המאפשר הזזה לארבעה כיוונים ולחיצה לאישור. אם ביצעתם חיפוש או יש צורך להזין מידע, המקלדת תקפוץ ותאפשר לכם להזין את החיפוש בקלות רבה (כן, אם אתם משתמשים בשלט הזה, יש תמיכה עברית).

יש לציין כי השלט התוכנתי מומלץ מאוד לסתם שליטה מרחוק על אייטונז, וחשוב גם לומר כי אופציית ה-Home Sharing של אפל עובדת מעולה לא רק באפל TV, אלא גם במכשירי iOS שמקבלים גישה נוחה לספריות אייטונז ברשת הביתית.

אם המוצרים שלכם כולם מבית אפל, תוכלו לשלוט במכשירים מרחוק בקלות, להזרים מדיה בין כל מכשיר לכל מכשיר ובקלות, ולהפוך את הבית שלכם לתחנת מדיה משוכללת בלי שום מאמץ. המחיר? הרבה כסף, וויתור על הרבה מהדרישות הישראליות לצפייה בוידאו (פיראטיות, כתוביות, וכו').

סוף דבר
האפל TV הוא כל דבר חוץ מסטרימר סטנדרטי. מחד, הוא מאפשר לעשות דברים שסטרימר היה חולם לעשות בקלות ובמהירות, בלי שום הרכבות והתקנות ובפשטות חסרת תחרות. מאידך, הוא סגור ודורש, באופן הרבה יותר מעיק מבמוצרים אחרים של החברה, להתכופף ולהכנס לתשתית הטכנולוגית של אפל – בלי הרבה יכולת בחירה. לו היינו אמריקאים, מהירות הסטרימינג הייתה גבוהה יותר, המשכורת שלנו הייתה מאפשרת רכישה של תוכן בפחות דאגה לגורל העו"ש, ולא היינו צריכים כתוביות עברית.

מצד שני, פה או שם, עדיין לא היינו יכולים לשכור את הסרט השני בסדרת שר הטבעות, את "התחלה", את "הממלכה" של לארס פון טרייר או של סטפן קינג, את "משחקי הכס" או את "חיים בהקיץ" – כי הן פשוט לא קיימות בחנות.

ההמלצה הסופית היא מאוד מעורבת. לו הסטרימר היה עולה 200 שקלים יותר – ההמלצה הייתה באופן חד משמעי – לא לקחת אותו. היות והמחיר די אטרקטיבי, והוא מציע יופי של מזרים מדיה ממכשיריה של אפל ומאייטונז, אז יש על מה לדבר. האם הוא יכול להחליף סטרימר יעודי או מחשב מדיה? לא, כמעט בכלל לא. אם אתם נוהגים להמיר סרטים לפורמט קריא באייפד או באייפון גם ככה, תוכלו להוסיף כתוביות ולעשות שימוש מלא (עם תרגום וסטרימינג חינמי של תוכן) באפל TV, והוא די תפור עליכם – ואפילו במחיר מציאה. אם אתם חסידים גדולים של השכרת סרטים ולא זקוקים לתרגום – האפל TV יכול להיות המכשיר עבורכם.

לעומת זאת, אם כמו רבים, אתם מורידים תוכן פיראטי ורוצים לצפות בו עם תרגום עברי – כל מכשיר אחר יעשה עבודה טובה יותר, וזה כולל את הטוסטר.

יתרונות: מחיר, גודל ועיצוב, הזרמת מדיה מ-iOS, חנות תוכן הוגנת, אפליקציית שלט iOS, תמיכה בתרגום (גם עברי), ממשק מנצח, ניתן להתקין מערכת פתוחה יותר.
חסרונות: סגור ומוגבל לפורמטים של אפל ונגן אייטונז, חנות תוכן מוגבלת ללא כתוביות, הזנת טקסט לא נוחה בשלט המובנה.

ציון: 7\10 – יש עוד הרבה פערים להשלים, בעיקר – שוק אפליקציות פתוח.